۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد
English
صفحه اصلی
1395/11/03 جلسه کارگروه کشاورزی
جلسه کارگروه کشاورزی

کارگروه کشاورزی به منظور تصمیم گیری و بررسی و اخذ نظرات کارشناسی در خصوص موضوع خشکسالی و سرمازدگی محصولات کشاورزی و باغی در ساعت 15 روز جمعه 1/11/95 در محل فرمانداری با حضور سرپرست فرمانداری و نماینده محترم و بخشدار محترم مرکزی برگزار گردید.

آقای اسماعیلی در خصوص لزوم تغییر نگرش در کشت های سنتی شهرستان ضمن حفظ برند محصولات معرف شهرستان تأکید نمود.  وی با اشاره به تلاش استاندار معزز ونماینده محترم و تصویب هیأت محترم دولت در خصوص اختصاص مبلغ 1000 میلیارد ریال به جبران سرمازدگی اعلام داشت: با توجه به خسارت 2720 میلیارد ریالی سرما به دو محصول زعفران و انار برابر نظر کارشناسان استان، 83 درصد ازخسارت سرمازدگی در استان به فردوس اختصاص یافته است و در توزیع اعتبارات نیز باید مدنظر قرار گیرد.

وی استفاده بهینه از این کمک و صرف اعتبارات در نوین نمودن کشاورزی ونیز کشت جایگزین محصولات آسیب پذیر را مورد تأکید قرار داد.

دکتر امیر حسنخانی نیز در این جلسه در پاسخ به برخی ابهامات موجود موضوع استفاده درست از این1000 میلیارد ریال را مهم دانست و تأکید نمود: فرمانداری و مدیریت جهاد کشاورزی باید راهکار مناسب در این خصوص را به کار بندند.

در این جلسه که با حضور بیش از 30 نفر از کارشناسان وخبرگان حوزه کشاورزی برگزار شد نظرات افراد در جلسه طرح و به برخی ابهامات پاسخگویی شد.

تعداد بازدید: 23
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal