۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد
English
صفحه اصلی
1395/11/11 جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان فردوس
جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان فردوس

جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان فردوس با حضور اسماعیلی سرپرست فرمانداری و رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان ،مهندس میرجلیلی مدیر کل مدیریت بحران استان و سایر اعضاء در محل فرمانداری فردوس برگزار گردید در این جلسه اسماعیلی سرپرست فرمانداری و رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان ضمن تسلیت شهادت آتش نشانان شجاع در حادثه پلاسکو از حضور مدیرکل محترم مدیریت بحران استان در شهرستان تشکر نمود.

ایشان ادامه دادند حجم بالای ترددهای جاده ای و مراجعه انبوه بیماران به خصوص در ایام تعطیلات نوروزی به بیمارستان فردوس ،لزوم داشتن تجهیزات کاملی رادر حوزه مدیریت بحران    می طلبد منجمله پمپ ضد حریق در مواقع واژگونی تانکر های سوخت تاکنون چندین مورد واژگونی تانکر سوخت در شهرستان داشته ایم که به دلیل نبود پمپ ضد حریق بامشکلات فراوانی در رسیدگی به این واژگونی مواجه بوده ایم.

 رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان راه اندازی اورژانس هوایی در شهرستان با توجه به موقعیت جغرافیایی فردوس و قرارگیری در کریدور جنوب به شمال شرق کشور را ضروری دانست .

اسماعیلی سرپرست فرمانداری میزان خسارت وارده از خشکسالی و سرمازدگی به باغداران و کشاورزان شهرستان را بالغ بر 439 میلیارد تومان برشمرد. که در همین رابطه تسهیلات کم بهره ای بر اساس مصوبه هیئت محترم دولت به کشاورزان پرداخت خواهد گردید.

در ادامه مهندس میرجلیلی مدیرکل مدیریت بحران استان با اشاره به تخصیص اعتبارات بسیار خوبی در بحث خشکسالی و مدیریت بحران در قانون بودجه 95 از مدیران شهرستان خواست تا پیگیر  سهم  اعتبارات مدیریت بحران از طریق ادارات خود باشند.

ایشان با اشاره به اقدامات پیشگیرانه در سالجاری از کاهش 38 درصدی خسارات مالی در اثر سیل در استان خبر دادند.

وی ضمن اشاره به تخصیص اعتبار 30 میلیارد ریالی از محل اعتبارات مدیریت بحران استان جهت تکمیل باند امداد و نجات شهرستان،افزود در طول سال گذشته و در دولت تدبیر و امید با اقداماتی که صورت گرفته است یک و نیم برابر 20 سال گذشته طرح های نوین آبیاری در استان اجرا گردیده است.

مهندس حلاج مقدم معاون برنامه ریزی و عمرانی شهرستان فردوس هم با اشاره به موقعیت جغرافیایی شهرستان و قرارگیری بر روی گسل  زلزله و همچنین قرار گیری در مسیر ترانزیتی 8 استان جنوبی کشور به سمت مشهد مقدس و همچنین خشکسالی ها چندین ساله حاکم بر شهرستان و کمبود آب شرب ،تکمیل باند امداد و نجات شهرستان ،احداث پایگاههای آتش نشانی در مراکز دهستانها و مجموعه آبگرم معدنی و هلال احمر و همچنین خرید حداقل دو تانکر جهت آبرسانی به 12 روستای شهرستان را از ضروریات شهرستان در بحث مدیریت بحران دانست.

درپایان جلسه نیز مهندس ضیایی به عنوان دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان معرفی گردید.

تعداد بازدید: 26
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal