۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۱ آذر
English
صفحه اصلی
1396/07/18 جلسه اي با حضور فرماندار فردوس و بخشدار اسلاميه در محل اداره امور عشاير برگزار گرديد
جلسه اي با حضور فرماندار فردوس و بخشدار اسلاميه در محل اداره امور عشاير برگزار گرديد

در روز ملي روستا و عشاير نشستي با حضور فرماندار فردوس ، بخشدار باغشهر اسلاميه و تعدادي از عشاير شهرستان در محل اداره امور عشاير برگزار گرديد .

فرماندار فردوس دراين نشست، عشاير را زحمت كشاني خواند كه كمترين مراجعات را براي مشكلات خود داشته اند و توانسته اند با تلاش هاي بي وقفه براي جوانانشان در دامپروري و دامداري اشتغال ايجاد نمايند .

ابراهيمي اظهار نمود : دولت تدبير و اميد تلاش دارد با اقدامات برنامه محور زمينه هاي توسعه روستايي و عشايري را فراهم آورد و افزود با توجه به شعار سال 1396 مبني بر«اقتصاد مقاومتي توليد واشتغال»آنچه امروز مي تواند روستاهاي شهرستان را با توجه به پتانسيل هاي موجود، به درجه قابل قبولي از ارتقاء و توسعه برساند، ايجاد درآمد پايدار با استفاده از دانش بومي و تلفيق آن با تكنولوژي روز است.

وي ضمن گراميداشت و تبريك ‹‹روز ملي روستا و عشاير›› به همه روستانشينان و عشاير غيور، متديّن و با فرهنگ شهرستان گفت: اميدوارم در سايه تدابير مقام معظم رهبري( مدظله) با اجراي سياست‌هاي دولت تدبير و اميد به زودي شاهد كاهش مهاجرت روستاييان به شهرها و تثبيت هرچه بيشتر جمعيت روستاها و بهره‌مندي عشاير از آب آشاميدني و ديگر امكانات باشيم .

بخشدار اسلاميه ضمن اشاره به جمعيت بالاي عشاير گفت : از نظر بهداشت ، آموزش و امور زيربنايي بايد توجه بيشتري شود .
شباني اظهار نمود : بايد هر آنچه در توان داريم براي اين قشر زحمت كش كه نمونه عيني اقتصاد مقاوتي ميباشند بكار گيريم .

در ادامه رئيس اداره امور عشاير طي گزارشي از وضعيت روستائيان و عشاير شهرستان گفت : 850 خانوار و تعداد 4000عشاير در 89 محله در سطح شهرستان پراكنده شده اند .

ساساني از 4كانون اسكان عشايري به صورت خود جوش خبر داد و درادامه گفت: روستاهاي حسين آباد ، طاهر آباد و خانكوك به صورت طايفه اي زندگي ميكنند .

تعداد بازدید: 6
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal