۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۹ خرداد
English
صفحه اصلی
1397/12/27 دومين جلسه ستاد هماهنگي خدمات سفر شهرستان فردوس
دومين جلسه ستاد هماهنگي خدمات سفر شهرستان فردوس
دومين جلسه ستاد هماهنگي خدمات سفر شهرستان به رياست مهندس رئيسي معاون عمراني و برنامه ريزي فرمانداري و قائم مقام ستاد اجرايي خدمات سفر شهرستان و با حضور رياست شوراهاي اسلامي فردوس و باغشهر اسلاميه و اعضاي ستاد در محل سالن اجتماعات فرمانداري ماه برگزار گرديد .
 
در اين جلسه مهندس رئيسي معاون عمراني و برنامه ريزي فرمانداري ضمن تاكيد بر استفاده از تمام پتانسيل و توانمندي اعضاي كميته ها گفت : تعطيلات نوروز بهترين فرصت براي توسعه گردشگري در شهرستان است و دستگاههاي عضو ستاد براي خدمات رساني مطلوب به مسافران نوروزي بايد در آمادگي كامل باشند .
 
قايم مقام ستاد اجرايي خدمات سفر شهرستان نيز ادامه داد هدف از برگزاري جلسات ستاد خدمات سفر علاوه بر هماهنگي و انسجام در ارائه خدمات به مسافران ؛ استفاده از توانمندي ؛ ظرفيت و امكانات دستگاههاي مرتبط با امر سفر در راستاي تقويت و معرفي آيين ها ؛ و آداب و رسوم زندگي عشايري از طريق اشاعه فرهنگ سفر و معرفي جاذبه هاي فرهنگي . تاريخي و طبيعي شهرستان و منطقه مي باشد كه اين مهم با برنامه ريزي و همكاري همه دستگاههاي عضو ستاد و فعالين گردشگري محقق مي شود .
 
وي همچنين بر آمادگي دستگاه هاي امدادي و بحران و فعال بودن صنوف خدماتي در اين ايام تاكيد نمود.
 
ريس اداره ميراث فرهنگي ؛ صنايع دستي و گردشگري و دبير ستاد خدمات سفر شهرستان نيز ضمن ارائه گزارشي از مهمترين برنامه ها و اقدامات اجرايي ستاد سفر در نوروز 98 از مسولين كميته ها بخاطر برگزاري جلسات داخلي تشكر و خواستار اجراي برنامه هاي مصوب كميته ها در طول ايام سفر شد.
 
صداقت طالبي همچنين برگزاري نمايشگاه هاي صنايع دستي و سوغات ؛ برگزاري نوروزگاه ها در كمپ هاي گردشگري و روستاهاي هدف گردشگري ؛ برپايي سياه چادرهاي هاي عشايري ؛ توزيع اقلام تبليغاتي معرفي جاذبه هاي شهرستان ؛ برگزاري كاروان نويد عيد نوروز با اجراي مراسم آييني و سنتي ؛ اجراي بازيهاي بومي و محلي و ......را از مهمترين برنامه هاي اجرايي  نوروز 98  شهرستان فردوس عنوان نمود .
 
در ادامه مهندس اكبري رياست شوراي اسلامي شهر فردوس نيز ضمن تشكر از تلاش دستگاههاي مربوطه در جهت توسعه و رونق صنعت گردشگري شهرستان ؛ خواستار استمرار برگزاري جلسات ستاد سفر در ايام سال جهت اهميت به موضوع گردشگري و رفع مشكلات و نواقص احتمالي شد.
وي افزود: شهرستان فردوس با وجود جاذبه ها و پتانسيل هاي بالايي نظير آبگرم معدني ؛ قنوات جهاني بلده ؛ مناطق كويري بكر و آثار تاريخي و فرهنگي و .....قابليت تبديل شدن به شهر مقصد گردشگري را دارد كه خوشبختانه در سالهاي اخير در جهت توسعه و رونق اين صنعت در آمد زا تلاش ها و اقدامات چشمگيري شده است .

در ادامه روساي كميته ها به بيان گزارشي از برنامه هاي اجرايي خود در ايام نوروز پرداختند كه برنامه هاي مربوطه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت  .
 
در پايان از اقدامات مدير عامل آبگرم معدني فردوس بخاطر بهسازي و زيبا سازي و ارتقا خدمات و امكانات تفريحي و ساماندهي مسافران مراجعه كننده به مجموعه مذكور جهت بازديد از جاذبه هاي شهرستان و شهرداري فردوس و شوراي اسلامي شهرستان بخاطر زيبا سازي و گلگاري چهره شهرستان تقدير و تشكر گرديد .
 
تعداد بازدید: 13
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal