۱۳۹۸ شنبه ۱۶ آذر
English
صفحه اصلی
1398/05/09 بمناسبت هفته ملي مهارت
بمناسبت هفته ملي مهارت
بمناسبت هفته ملي مهارت رئيس و كاركنان مركز آموزش فني و حرفه اي با فرماندار شهرستان فردوس ديدار نمودند .
 
فرماندار شهرستان فردوس در اين ديدار گفت :  فراگيري آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي در بين جوانان به عنوان حرفه كارآفريني در ايجاد اشتغال و رونق اقتصادي ميتواند موثر باشد.
 
مهندس ميرزايي اظهار نمود : هنر گوهر تراشي و آموزش آن توسط مركز فني و حرفه‌اي به عنوان يكي از ارزشمندترين حرفه‌هاي اقتصادي منطقه و شهرستان محسوب مي‌شود .
 
در ادامه يعقوبي رئيس مركز آموزش فني و حرفه اي طي گزازشي گفت : با توجه به اينكه ارتقاي مهارت شاغلان و كاركنان و آموزش مهارت براي تمام افرادي كه جوياي كار و مهارت هستند از رسالت‌هاي فني و حرفه‌اي است، گفت: آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي در مراكز ثابت و شهري، مناطق روستايي و عشايري، صنايع و صنوف، جوار دانشگاهي، پادگان، زندان و آموزشگاه‌هاي آزاد ارائه مي‌شود.
 
وي ادامه داد : به زودي نيز دپارتمان آموزشي تحصصي گوهرتراشي و گوهر شناسي شرق كشور در شهرستان فردوس افتتاح مي‌شود كه با افتتاح اين دپارتمان سالانه به 220 نفر از متقاضيان فني و حرفه اي آموزش داده مي شود 
 
يعقوبي تصريح كرد: 33 درصد دوره‌ها در خوشه صنعت، 12 درصد در خوشه خدمات و كشاورزي و 55 درصد در خوشه فرهنگ و هنر بوده است همچنين در چهار ماهه ابتداي امسال نيز در كليه بخش‌هاي آموزشي به 983 نفر معادل 76 هزار و 514 نفر ساعت آموزش ارائه شده و از ابتداي امسال 60 دوره در بخش‌هاي مختلف آموزشي برگزار شده است.
 
رئيس مركز آموزش فني و حرفه اي عنوان كرد: در سال گذشته تعداد يك هزار و 200 گواهينامه الكترونيكي مهارت و تعداد 140 پروانه مهارت كارگران صنعت ساختمان و گواهي صلاحيت حرفه‌اي مربوط به بافندگان فرش و صنايع دستي در 16 حرفه صادر و به متقاضيان شهرستان تحويل داده شد و در چهار ماهه ابتداي امسال نيز تاكنون 401 نفر موفق به دريافت گواهينانه الكترونيكي مهارت شدند.
 
تعداد بازدید: 80
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal