۱۳۹۹ پنج شنبه ۸ خرداد
English
صفحه اصلی
1398/07/22 نشست خبري مهندس ميرزايي؛فرماندار فردوس در خصوص وضعيت موقوفه آب حياض "‌450 ‌فنجان آب بلده" ‌فردوس
نشست خبري مهندس ميرزايي؛فرماندار فردوس در خصوص وضعيت موقوفه آب حياض "‌450 ‌فنجان آب بلده" ‌فردوس
فرماندار فردوس در نشست خبري با موضوع پيگيري موقوفه آب حياض گفت: حركتي از سوي مردم آغاز شده و خواسته ‌اي دارند كه آب بلده بايد در جهت نيت واقف هزينه شود و با توجه به شرايط عمومي كشور به ويژه شرايط خاصي كه در منطقه ما وجود دارد و اين منطقه جزو مناطق بحراني محسوب مي شود سياست هاي دولت در جهت كاهش سهم آب كشاورزي و تامين آب شرب به مردم است.

📌مهندس ميرزايي افزود: خواسته مردم در يك بستر آرام، ضابطه‌مند و با حفظ آرامش در بهترين شكل مطرح شد و از اين بابت از مردم و گروه‌هاي مردمي تشكر مي كنيم و ما هم اين را يك خواسته شرعي و قانوني مي‌دانيم و از آن حمايت مي‌كنيم.

📌‌وي تصريح كرد: جاي بسي افتخار و خوشحالي است كه مي بينيم نياكان ما در 399 سال پيش با ديد وسيع دغدغه تامين آب ‌شرب مردم را داشته اند.
فرماندار فردوس با اشاره به اينكه بايد 450 فنجان آب بلده كه مربوط به موقوفه آب حياض است در جهت اجراي نيت واقف يعني تامين آب شرب مردم هزينه شود،‌ گفت: ‌ عوايد حاصل از 450 فنجان آب بلده بايد براي ساماندهي سيستم آب شرب چه در بحث تامينـ مخازن ذخيره آب و چه لوله كشي آب شرب هزينه شود و ما نيز از محل اعتبارات دولتي كمك مي كنيم.

📌وي با اشاره به اينكه اولين اولويت شهرستان ‌و بيشترين اعتبارات اختصاص يافته مربوط به حوزه آب است، افزود: ‌ خلاف شرع و نيت واقف عمل كردن از همه نظر محكوم است و كساني كه در نوع استفاده از آب بلده و موقوفه حياض تغييري ا‌يجاد كرده اند، كار درستي انجام نداده اند.

📌مهندس ميرزايي از تشكيل كميته تخصصي بررسي مسائل آب بلده در شهرستان فردوس خبر داد و گفت: با تشكيل اين كميته امكان رسيدگي به مسائل مربوط به آب بلده به طور تخصصي فراهم مي‌شود.

📌‌وي از گروه هاي مردمي كه پيگير موضوع آب بلده و موقوفه آب حياض هستند درخواست كرد همين رويه اي كه تاكنون داشته اند را ادامه دهند و سعي كنند با حفظ نظم و آرامش خواسته خود را مطرح كنند.
 
 
تعداد بازدید: 195
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal