۱۳۹۶ سه شنبه ۴ مهر
English
صفحه اصلی
1396/04/25 پرداخت 210 ميليارد تومان تسهيلات به 450 واحد توليدي در خراسان جنوبي
پرداخت 210 ميليارد تومان تسهيلات به 450 واحد توليدي در خراسان جنوبي
بي بي عصمت سرفرازي افزود: رونق توليد و اقتصاد با انتقال سرمايه و تكنولوژي ميسر است و ايجاد 800 هزار شغل در سال صرفا با سرمايه گذاري و تكنولوژي داخلي ممكن نيست.

وي تصريح كرد: در خراسان جنوبي سعي شده تا با اقداماتي در حوزه هاي مختلف موضوع اشتغال كه از اولويت هاي اصلي دولت است مورد توجه قرار گيرد كه از آن جمله اجراي آبياري تحت فشار، تغيير الگوي كشت، راه اندازي صندوق حمايت از توسعه بخش كشاورزي، صادرات از مرزهاي استان و ايجاد كارگروه رونق و رفع موانع توليد است و در همين ارتباط تاكنون مبلغ 210 ميليارد تومان تسهيلات به 450 واحد توليدي در سطح استان پرداخت شده و 5 واحد توليدي تعطيل شده نيز از ابتداي امسال احيا شده است.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري خراسان جنوبي يادآور شد: اگر امروز برخي از اقدامات دولت را بيان مي كنيم به دليل اميد آفريني و اقتدار نظام است و امروز ديگر زمان برچسب زدن به ديگران نيست بلكه زمانيست كه مسئولان ما داراي چسبندگي بيشتر براي حل مشكلات باشند.

سرفرازي با اشاره به اينكه نام فردوس خود بيانگر خوبي هاي زيادي است، افزود: ميوه بهشتي انار خود نشانگر بسياري از خوبي هاي است كه مردم شهرستان فردوس دارند.

فرماندار فردوس نيز با تاكيد بر اهميت نقد سازنده، تصريح كرد: اگر نقدي در كار نباشد، موفقيتي هم حاصل نمي شود ولي نقد با سنگ اندازي تفاوت دارد و مردم فهيم ايران اسلامي خود بخوبي متوجه سنگ اندازي برخي ها، جلوي پاي دولت مي شوند.

مهدي ابراهيمي يادآور شد: اگر دولت تشخيص دهد كه مديري خلاف اهداف دولت عمل مي كند بايد حق بدهيم كه دولت نسبت به آن مدير حساس باشد.

وي گفت: از تعداد 50 واحد صنعتي فردوس تعداد 37 واحد فعال و 13 واحد نيز نيمه فعال و تعطيل است كه در صورت راه اندازي اين واحدها براي تعداد هزار و500 نفر اشتغال ايجاد مي شود.

فرماندار فردوس يكي از ظرفيت هاي مهم اين شهرستان را ظرفيت گردشگري دانست و افزود: به اين ظرفيت شهرستان فردوس كمتر توجه شده كه بايد برنامه ريزي لازم در اين ارتباط صورت گيرد.

امام جمعه فردوس نيز به فضاي وحدت و تعامل مطلوب در شهرستان فردوس اشاره و تصريح كرد: بايد از اين فضاي مطلوب براي توسعه و پيشرفت شهرستان بهره برد.

حجت الاسلام والمسلمين محمدرضا بابايي يادآور شد: شهرستان فردوس از ظرفيت هاي بسيار بالايي بويژه در حوزه گردشگري برخوردار است كه مركز استان بايد با نگاه عادلانه، اعتبارات لازم را به اين شهرستان اختصاص دهد.

رئيس اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي فردوس نيز رونق اشتغال و تحرك بخشيدن به آن را نيازمند اجراي كار گروهي دانست و گفت: اشتغال در آينده بر اساس مبناي علمي با كار گروهي امكان پذير خواهد بود.

حميدرضا صولتي، ثبت سه تعاوني با اشتغالزايي 300 نفر، شناسايي واحدهاي توليدي مشكل دار و معرفي به مركز استان براي رفع مشكلات، برندسازي و بازاريابي محصولات توليدي شهرستان و نيز تهيه سند اشتغال شهرستان فردوس را از جمله اقدامات انجام شده توسط اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي فردوس از ابتداي امسال عنوان كرد.
تعداد بازدید: 69
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal