۱۳۹۷ يکشنبه ۱ مهر
English
صفحه اصلی
1396/07/11 با حضور دكتر خليلي،رئيس دانشگاه بيرجند برگزارشد
با حضور دكتر خليلي،رئيس دانشگاه بيرجند برگزارشد

معاون سياسي و اجتماعي فرمانداري در اين جلسه وجود 8 مركز دانشگاهي در شهرستان را نشان از سابقه فرهنگي و علمي اين شهر دانست .

اسماعيلي گفت : با توجه به وضعيت خشكسالي، ما براي توسعه شهرستان در چند سال اخير به دو بحث ديگر بيشتر پرداخته ايم يكي بحث آموزش عالي و ديگري بحث گردشگري .

امام جمعه شهرستان در اين مراسم گفت : پدر بسياري از علما مسلمانان بودند و علم از شرق به غرب صادر شده است منتها دوراني را پشت سر گذاشته ايم كه قدر فرهيختگان و دانشمندان و علما را ندانسته اند و احساس ميكنيم كه غربي ها از ما جلوتر هستند در صورتي كه آمار و ارقام نشان ميدهد در بسياري از رشته هاي علوم در غرب فرهيختگان ما آن رامديريت ميكنند .

حجت الاسلام والمسلمين بابائي افزود : خدا را سپاسگزاريم كه توانسته ايم بعد از انقلاب با ارزش گذاري روي علم و عالم در فرصت بسيار كوتاهي در زمينه هاي هسته اي ، پزشكي و ساير علوم به صورت چشمگير پيشرفت هايمان را به كل جهان به اثبات برسانيم .

در ادامه رئيس دانشگاه بيرجند ،استان خراسان جنوبي را استان فرهنگي و علمي دانست و گفت : آمار هاي چشمگير قبولي دانشگاه ها در تراز بالا دليلي بر اين ادعاست .

دكتر خليلي گسترش بي رويه دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي را با توجه به كمبود دانشجو امري غير ضروري خواند و افزود : گسترش بي رويه مراكز آموزش عالي مشكلاتي را در سطح استان بوجود آورده است كه بعضا دانشگاههاي ما بدون دانشجو هستند.

وي اظهارنمود : شهرستان فردوس به دليل سابقه فرهنگي بالا و قرار گرفتن در مسير تردد چند استان از پتانسيل بالايي در جهت جذب دانشجو برخوردار است و بايد بتواند تعداد بيشتر دانشجو را در رشته هاي تحصيلي مختلف جذب نمايد .

در انتها از زحمات دكتر عباديان تقدير و دكتر اخگري به عنوان رياست جديد اين دانشكده منصوب شدند .

تعداد بازدید: 103
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal