۱۴۰۱ دوشنبه ۴ مهر
English
صفحه اصلی
1400/07/20 به مناسبت هفته روستا و عشایر
به مناسبت هفته روستا و عشایر
🔹به مناسبت هفته روستا و عشایر  فرماندار،امام جمعه، و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان فردوس(مرتبط با توسعه روستایی)در روستای عشایری آبدکی و روستای مهرانکوشک از توابع بخش اسلامیه حضور یافتند.

🔹در این برنامه دهگردشی، شورای اسلامی،دهیار و اهالی روستاها به بیان ظرفیت ها، مسائل ومشکلات روستاها پرداختند که مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان ضمن ارائه گزارش اقدامات، به موضوعات مطرح شده پاسخ و تصمیمات لازم برای انجام خواسته ها و رفع مشکلات اصلی و اولویت دار اتخاذ گردید.

🔹مهندس حلاج مقدم در جمع مردم روستای عشایری آبدکی، عشایر را به فرموده مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ذخایر انقلاب خواند وگفت: عشایر در طول تاریخ یک قشر تولید کننده و مایه امنیت و برکت برای کشور و نظام بوده اند.

🔹از مهمترین مطالبات عشایر غیور آبدکی، سهولت در دریافت جو و خوراک دام یارانه ای، ادامه طرح بهسازی روستا، احداث سازه های آبخیزداری در بالادست قنات، تکمیل جاده دسترسی و آسفالت آن، لوله گذاری و کانال کشی بین مزارع و تکمیل دیوار ساحلی مجاور روستا بود.

🔹در ادامه برنامه دهگردشی که به روستای مهرانکوشک انجام پذیرفت؛ ظرفیت ها، مشکلات، مطالبات وخواسته ها توسط دهیار و اهالی روستا عنوان شد که احداث زیر گذر در باند دوم جاده، جابه‌جایی شبکه برق در طرح هادی و تکمیل روشنایی معابر، احداث چمن مصنوعی ورزشی، تکمیل پارک ورودی روستا، رفع تداخل مالکیت اراضی با منابع طبیعی و اجرای بمد خاکی آبخیزداری از مهمترین آن‌ها بود .

🔹در ادامه فرماندار فردوس ضمن گرامیداشت هفته روستا وعشایر، روستای مهرانکوشک را از روستاهای با قدمت بالا و تاریخی منطقه توصیف کرد.

🔹وی هدف از دهگردشی را حضور در بین مردم و رسیدگی به مسائل ومشکلات آن‌ها از نزدیک و تلاش برای رفع آن عنوان کرد.

🔹فرماندار شهرستان پس از بررسی مطالب شوراهای اسلامی و اهالی روستاها دستور بررسی و پیگیری مطالبات مردم را صادر کرد و گفت: مسئولین ادارات مکلف‌اند مشکلات روستا را براساس اولویت پیگیری و گزارش آن را به بخشداری و فرمانداری ارسال نمایند.

🔹حجه الاسلام شاکری، امام جمعه فردوس نیز در جمع مردم روستای مهران کوشک حضور مسئولین در بین مردم و استماع و پیگیری حل مشکلات مردم را از برکات نظام و انقلاب اسلامی دانست.
 
 
تعداد بازدید: 805
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal