۱۴۰۰ شنبه ۲۹ خرداد
English
صفحه اصلی
1399/01/05 ششمین جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا
ششمین جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا
✅ششمین جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا در سومین روز از سال جدید به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور معاونین فرماندار،بخشدار اسلامیه، فرماندهان نظامی و انتظامی، شهرداران فردوس و اسلامیه،ریاست شبکه بهداشت و درمان و سایر اعضای ستاد در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد .

🔴 فرماندار فردوس:

🔺حفظ سلامت مردم شهرستان فردوس خط قرمز ما در ستاد مدیریت کرونا است.

🔺تاکید بر تشدید نظارت ها و بازرسی های سرزده از صنوف حساس
🔺 پیگیری و رسیدگی قاطعانه، شکایات و گزارشات مردمی در خصوص عدم رعایت موارد بهداشتی
 
 
💢فرماندار شهرستان فردوس در این جلسه ضمن تاکید بر لازم اجرا بودن  مصوبات ستاد مدیریت بیماری کرونا  گفت : سلامت مردم شهرستان فردوس خط قرمز ما در این ستاد است و ادامه داد:
🔹استان ما از بابت مبتلایان به کرونا در رده 16 جدول کشوری است و شهرستان فردوس در امر پیشگیری و مقابله با این ویروس از پیشگامان بوده و در شرایط مطلوبی قرار دارد.

🔹 میرزائی گفت: علی رغم اینکه شهرستان فردوس در مسیر ترانزیت و پر ترددترین محورهای استان است  ولی خوشبختانه تاکنون از مبتلایان به این ویروس آمار فوتی در شهرستان نداشتیم و تعداد 10نفر از مبتلایان به این ویروس بهبود یافته اند و 4 نفر مابقی تحت مراقبت هستند که این نشان دهنده عملکرد بسیار مطلوب کادر درمانی و بهداشتی و دیگر دستگاه ها در بحث کنترل و نظارت مناسب و همچنین فرهنگ بالا و همراهی مردم شهرستان در رعایت مسائل بهداشتی است.


🔹وی افزود: فردوس اولین شهرستانی بود که  مبادی ورودی و خروجی آن با همکاری نیروی انتظامی ، پلیس‌راه، راهنمایی و رانندگی، نیروهای مقاومت بسیج سپاه ،هلال احمر و نیروهای شبکه بهداشت و درمان تحت کنترل قرار گرفت و مسافرین عبوری به سمت کمربندی هدایت شدند.

🔹رئیس ستاد مدیریت کرونا بر تشدید نظارت ها و بازرسی از صنوف حساس  تاکید نمود: رعایت بهداشت در صنوف حساس از جمله، نانوایی ها، لبنیاتی ها، قصابی ها و مواد غذایی در حفظ سلامت مردم و مقابله با ویروس کرونا بسیار حائز اهمیت است و طبق مصوبات قبل ملزم به استفاده از ماسک و دستکش هستند و  باید از سوی شبکه بهداشت و اداره صنعت و معدن و تجارت بطور جدی و مستمر مورد نظارت و بازرسی قرار گیرند و با متخلفین برخورد جدی بعمل آید و شکایات مردمی بطور قاطعانه مورد پیگیری و رسیدگی قرار گیرد.

🔹فرماندار تاکید کرد: در جهت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در روستاها و حفظ سلامتی کهنسالان ؛دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستا با هماهنگی بخشداری اسلامیه و با همکاری بسیجیان نسبت به کنترل ورود افراد غیربومی و گردشگران اقدام نمایند.

🔹در ادامه مدیران دستگاه‌های اجرایی به بیان گزارشی از عملکرد مجموعه خود در راستای مقابله با شیوع بیماری کرونا پرداختند .