۱۳۹۹ شنبه ۱۴ تير
English
صفحه اصلی
1399/03/13 جلسه کمیته اشتغال و سرمایه گذاری
جلسه کمیته اشتغال و سرمایه گذاری
جلسه کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان با حضور فرماندار ، مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی و جمعی از مسئولین دستگاه های ذیربط در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید .
 
اشرفی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی در اولین جلسه گروه کاری اشتغال شهرستان فردوس با اعلام این مطلب افزود حفظ اشتغال و سیانت از آن و ایجاد اشتغال و مبارزه با بیکاری را وظیفه خود دانست پس تمام تلاش خود را در این امر در استان به کار خواهیم برد.
 
👈 وی افزود عملکرد شهرستان فردوس در مورد جذب اشتغال پایدار روستایی 202طرح به استان ارسال شده است که 193طرح با اعتبار 32میلیاردو سیصد میلیون تومان تایید شده وجذب شده است.

👈اشرفی بیان داشت 9درصد از تسهیلات استان در زمینه اشتغال مربوط به شهرستان فردوس است .

👈وی عنوان کرد درمورد عملکرد شهرستان در مورد تفاهم نامه بین صندون کارآفرینی در سال 99 سهم شهرستان 243 نفر است که برای 14 نفر تحقق پیدا شده است.

👈وی از اعطای مجوز مشاغل خانگی در شهرستان در ابتدای سال 16مجوز عنوان کرد و افزود ما همکاری لازم را در بخش مشاغل خانگی داریم .

👈مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی به تسهیلات کرونا هم اشاره کرد و افزود با توجه به این که پایان خرداد آخرین زمان ثبت اطلاعات مشاغل آسیب دیده از کرونا هست لذا14 شغل آسیب دیده از کرونا  هرچه زودتر با مراجعه به سامانه کارا نسبت به ثبت اطلاعات شغل خود جهت جذب تسهیلات 12درصد اقدام نمایند.

👈 میرزایی فرماندار شهرستان فردوس هم در این جلسه از اجرای 193طرح در شهرستان فردوس خبرداد و افزود هرچه سریعتر باید طرح های نیمه کاره پیگیری شود و وضعیت طرح ها مشخص شود .

وی از تمام دستگاه های اجرایی خواست در مورد اطلاع رسانی به مشاغل آسیب دیده از کرونا جهت ثبت اطلاعات در سامانه کارا تمام تلاش خودرا انجام دهند تا تمام مشاغل آسیب دیده از کرونا که اعلام شده است در شهرستان فردوس از این تسهیلات استفاده کنند.