۱۳۹۹ سه شنبه ۲۹ مهر
English
صفحه اصلی
1399/07/23 جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان فردوس
جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان فردوس
جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان فردوس به ریاست فرماندار برگزار گردید.

🔹فرماندار فردوس در این جلسه گفت: جمهوری اسلامی ایران از معدود کشورهایی است که قربانی مواد مخدر بوده و شهدای زیادی را در راه مبارزه با مواد مخدر تقدیم کرده است.

🔹وی ادامه داد: از آنجایی که مواد مخدر صنعتی محصول و تولید استکبار جهانی است و باندهای انتقال و توزیع آن همیشه مشکلاتی را در کشور ایجاد کرده، در خیلی مواقع توزیع این مواد با اهداف خاص در بین جوانان دنبال می‌شود.

🔹مقام عالی دولت در شهرستان اظهار نمود: مصرف مواد مخدر یک آسیب چند بعدی بوده که علاوه بر فرد، خانواده و جامعه نیز تحت تاثیر اثرات مخرب آن قرار می گیرد و باید در این زمینه پژوهش های تحقیقاتی انجام گرفته و در راستای کاهش و ریشه کنی این آسیب، جلب مشارکت همه مردم و دستگا ها ضروری است.

🔹فرماندار شهرستان فردوس تصریح کرد: از ظرفیت فرهنگی، اعتقادی و اجتماعی مساجد، پایگاه‌های بسیج، آموزش و پرورش، انجمن های اولیا و مربیان مدارس، دانشگاه ها و سمن ها و نهادهای مردمی در راستای آموزش و فرهنگ سازی در پیشگیری و مقابله با اعتیاد و مصرف مواد مخدر باید استفاده نماییم.

🔹وی افزود: رسیدگی به وضعیت حاشیه شهرها و ارائه خدمات و امکانات ورزشی و تفریحی در محلات حاشیه ای در اولویت دستگاه ها و شهرداری ها قرار گیرد.

🔹رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان از خدمات ارزنده ناجا در خصوص کشف مواد مخدر و تلاش‌های شبانه روزی سبز پوشان نیروی انتظامی نیز تقدیر و تشکر نمود .

🔹سرهنگ فولادی فرمانده انتظامی شهرستان نیز ضمن ارائه گزارش اقدامات 6 ماهه اول سالجاری در حوزه مبارزه با مواد مخدر از کشف بیش از 451 کیلوگرم تریاک و 8 کیلوگرم مواد صنعتی، دستگیری 150 نفر و توقیف 27 خودرو، خبر داد.

🔹فعال سازی کمیته های زیرمجموعه شورا، اجرای طرح یاری‌گران زندگی در مدارس شهرستان، بازگشایی کمپ ترک اعتیاد شهرستان، توجه ویژه به اشتغال افراد رها شده از بند اعتیاد از جمله مصوبات جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بود.