۱۳۹۹ يکشنبه ۱۶ آذر
English
صفحه اصلی
1399/08/22 جلسه ستاد کرونا شهرستان
جلسه ستاد کرونا شهرستان
🔹جلسه ستاد مدیریت کرونا شهرستان فردوس با حضور حجت السلام نصیرایی:نماینده شهرستانهای فردوس ،طبس ، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی ، دکتر دهقانی؛ریاست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند امام جمعه فردوس و دیگر اعضاء ستاد به ریاست حلاج مقدم؛فرماندار شهرستان برگزار شد.

🔹در ابتدای جلسه فرماندار شهرستان ضمن عرض خیر مقدم، به مصوبات جلسات گذشته اشاره کرد و از ارگان‌ها و دستگاه‌های دولتی و نیروهای بسیج که با تمام توان پای کار هستند تشکر کرد، یکی از مصوباتی که حلاج مقدم اشاره کرد بحث تامین خودرو توسط ادارات برای شارژ کپسول‌های اکسیژن بود، با توجه به دایر نبودن مرکز شارژ کپسول‌های اکسیژن در شهرستان باید کپسول‌ها به شهرستان‌های طبس یا تربت حیدریه ارسال شود به همین منظور از ادارتی که در این زمینه اعلام آمادگی کرده بودند تشکر و تاکید کرد که دیگر نهادها و ارگان‌های عمومی و دولتی هم در این امر با شبکه بهداشت و درمان همکاری لازم را داشته باشند.

🔹حلاج مقدم همچنین اظهار نمود : تعدادی از بانک ها و اداراتی که دستورالعمل و پروتکل های بهداشتی را رعایت نکرده بودند شناسایی و به دادستانی معرفی شدند تا تذکرات و پیگیری های لازم صورت گیرد .

🔹وی افزود : تذکرات لازم داده شده است تا از اطلاع رسانی زمان تشییع فوتی ها در شهرستان بصورت پیامکی ممانعت به عمل آید تا تجمعی در آرامستان ها شکل نگیرد.

🔹در ادامه فرماندار از داوطلبان و تلاشگران جمعیت هلال احمر درخواست کرد که اگر کمک کار پرستاران و کادر درمان باشند تا حد زیادی میتوان بار سنگین مسئولیت را از دوش این عزیزان برداشت و خستگی طولانی مدت بیماری کرونا را تا حدودی جبران کرد.

🔹وی با توجه به آمار بالای مبتلایان از مسولین ادارات خواست تا با رعایت مصوبات ستاد ملی کرونا شرایط دور کاری را با 70درصد کارکنان اجرا کنند و در حد امکان خدمات را بصورت غیر حضوری ارائه دهند.

🔹حلاج مقدم با اشاره به آسیب اصناف و کسبه از شیوع بیماری و تشکر از همراهی و اجرای پروتکلهای بهداشتی در سطح بازار، از بازاریان و کسبه شهرستان خواست در این مرحله از پیک بیماری نیز در راستای حفظ سلامتی و ایمنی خود و سایر مراجعین، با رعایت مصوبه کاهش فعالیت تا ساعت 6 بعدازظهر یک بار دیگر به قطع زنجیره انتقال ویروس کمک نمایند.

🔹وی با اشاره به برخی نیازها و کمبودهای بیمارستان حضرت رسول ص از جمله کمبود اکسیژن، تجهیزات بخش icu و نیروی انسانی از اهتمام دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برای رفع مشکلات تشکر نمود.

🔹سپس دکتر نگهبان رئیس شبکه بهداشت شهرستان گفت تا این لحظه متاسفانه 100نفر از پرسنل بهداشت و درمان درگیر این بیماری شده اند.

🔹وی همچنین خبر از شناسایی 473 نفر مبتلا به کرونا از شروع اپیدمی داد که  85درصد از جمعیت شهری و 15درصد از روستا بودند، وی همچنین گفت متاسفانه تا این لحظه 24نفر هم فوتی داشته ایم که 22نفر سالمند یا داری بیماری زمینه ایی بوده اند.

🔹در ادامه مهندس کاظمی؛شهردار فردوس، ارتشیدار معاون مدیریت جهاد کشاورزی، اکبری رئیس شورای اسلامی شهر فردوس و صولتی رئیس اداره کار و تعاون شهرستان هم به بیان گزارشی در خصوص اقدامات صورت گرفته در ایام بیماری کرونا و برخی مطالبات و نیازهای شهرستان بخصوص در حوزه بهداشت و درمان پرداختند.

🔹سپس حجت السلام والمسلمین نصیرایی با بیان اینکه باید شرایط خاص بیماری کرونا را تبدیل به فرصت کنیم گفت: اگر در حوزه پزشکی و دفاعی امروزه حرفی برای گفتن داریم دلیلش این هست که رزمندگان هشت سال دفاع مقدس  بحران شرایط زمان جنگ را تبدیل به فرصت کردند.

🔹وی همچنین گفت: باید در کارهای جمعی بهتر از قبل عمل کنیم و همگرایی بیشتری داشته باشیم.

🔹نصیرایی افزود: به فقرا و ضعفا در این شرایط باید توجه ویژه ایی داشته باشیم ، در بحث تعطیل کردن واحد های صنفی و کارگاه ها حتما باید برنامه داشته باشیم تا خدای نکرده وضعیت معیشت خانواده‌ها بیشتر از این دچار مشکل نشوند.

🔹وی گفت: علاوه بر کارهای و برنامه ریزی های درمانی باید جایگاه معنویت دعا و تضرع را هم مد نظر داشته باشیم وبرای ترویج فضای معنوی از ظرفیت مساجد و بیلبورد های سطح شهر غافل نشویم و حتی برای بیمارستان‌ها هم در این زمینه برنامه ریزی لازم را انجام دهیم.

🔹دکتر دهقانی نیز ضمن تشکر از پرسنل بهداشت و درمان گفت: با توجه به پیک سوم و آمارهای بالای مبتلایان و فوتی های کرونا کادر درمان علاوه بر خستگی جسمی فشار روحی بالایی را تحمل می کنند.

🔹وی همچنین افزود: شرایط فعلی جامعه سخت‌تر از شرایط هشت سال دفاع مقدس است و درخواست کرد که مسولان دست کادر بهداشت و درمان را جهت یاری بفشارند و در کنار مدافعان سلامت باشند.

🔹وی نیز گفت که متاسفانه در دو هفته اخیر،  استان رتبه سوم نرخ مبتلا و رتبه دوم نرخ فوتی ها را دارد.

🔹وی گفت: تمام تلاش ما این است که شیب ابتلا را نزولی کنیم تا سیستم بهداشت و درمانجوابگوی نیاز مبتلایان باشد.

🔹دکتر دهقانی از ایجاد و تجهیز بخش آی سی یو جدید در بیمارستان حضرت رسول خبر داد که به زودی تجهیز خواهد شد.

🔹وی همچنین در رابطه با تامین دومین دستگاه اکسیژن ساز برای بیمارستان حضرت رسول گفت مبلغ مناسبی برای خرید اختصاص داده شده اس

ت که چنانچه خیرین محترم و مجمع خیرین سلامت شهرستان هم مبلغ سیصد تا چهارصد میلیون تومان مساعدت داشته باشند به زودی دستگاه اکسیژن ساز با ظرفیت 600 لیتر در دقیقه برای این بیمارستان خریداری و راه اندازی خواهد شد.

🔹دکتر دهقانی با اشاره به مباحث مطرح شده در موضوع مجتمع بیمارستانی تعیین مدیر واحد برای بیمارستان‌های شهرستان، تاکید نمود به هیچ وجه امکان تجمیع دو بیمارستان شهید چمران و حضرت رسول چه به لحاظ ساختاری یا فیزیکی در هیچ دوره ای امکان پذیر نیست و صرفا پشتیبانی بیمارستان‌ها و استفاده از ظرفیت و نیروهای دو بیمارستان برای بهره وری بیشتر از امکانات مد نظر است و این تصمیم حاصل بررسی های دقیق کارشناسی در هیات رئیسه دانشگاه است.

🔹وی بر توسعه امکانات درمانی و تجهیزات بیمارستان ها تاکید و در خصوص پیگیری تامین نیروهای کادر درمان قول مساعد داد.
 
 
تعداد بازدید: 124
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal