۱۳۹۹ يکشنبه ۱۶ آذر
English
صفحه اصلی
1399/08/29 جلسه ستاد کرونا شهرستان فردوس
جلسه ستاد کرونا شهرستان فردوس
جلسه اضطراری ستاد کرونا شهرستان به ریاست فرماندار در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید .
 
🔹در ابتدا جلسه فرماندار شهرستان فردوس ضمن تقدیر از تلاش و مجاهدت پرسنل و کادر درمان شهرستان، از سایر نهادهایی که در پشتیبانی و کمک به شبکه بهداشت و درمان مشارکت فعال دارند بویژه فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج و بسیجیان داوطلب تقدیر و تشکر کرد.

🔹مهندس حلاج مقدم از صدور مجوز برای جذب نیرو بصورت قرارداد موقت در جهت کمک به حوزه درمان خبر داد.

🔹وی گفت از شنبه محدودیت‌هایی که از طرف ستاد ملی کرونا مصوب شده و به نهادهای مختلف هم ابلاغ شده است اجرا خواهد شد.
محدودیت‌ها برای تردد بین شهرها و تردد شبانه داخل شهر از ساعت 21تا 4بامداد، تعطیلی کلیه اماکن‌ و مراکز آموزشی، ورزشی، اصناف گروه های 2، 3 و 4 و همچنین کاهش حضور کارمندان تا سقف 30 درصد خواهد بود.

🔹وی گفت طبیعتاً اگر همه رعایت کنند و وضعیت شهر از قرمز به نارنجی تغییر کند بعضی ازمحدویتها رفع خواهد شد.

رئیس ستاد کرونا شهرستان به دور کاری بعضی نهادها اشاره کرد و گفت که باید با 30درصد کارکنان مشغول باشند و تلاش کنند که تا جایی که امکان دارد بصورت غیر حضوری خدمات ارائه دهند.

🔹وی همچنین در راستای رسیدگی به مسائل و مشکلات همشهریان تاکید کرد تلفنخانه های ادارات حتما در این ایام جوابگو باشند‌.

🔹حلاج مقدم گفت: اطلاع رسانی و اقناع سازی توسط رسانه ها باید بیشتر از قبل انجام شود. شرایط، شرایط بحرانی است همه با هم باید دست بدست دهیم تا زنجیره انتقال ویروس قطع شود و باید نهایت استفاده از پتانسیل رسانه های محلی صورت گیرد.

🔹وی در ادامه با بیان این مطلب که در بحث تعطیلی اصناف حتی گروه یک هم محدود شدند، ضمن تشکر از همراهی و حمایت اصناف و بازاریان که نهایت همکاری را  با وجود تمام مشکلات و سختی‌ها در رعایت دستورالعملهای بهداشتی و اجرای مصوبات ستاد کرونا داشته اند، از همه بازاریان و کسبه خواست تا با رعایت محدودیتهای اعلام شده به قطع زنجیره انتقال ویروس کمک نمایند. وی از مردم و شهروندان درخواست نمود جز برای انجام کارها و خرید های ضروری و مایحتاج زندگی از منزل خارج نشوند و از حضور در هر گونه اجتماع و دور همی و شب نشینی خود داری نمایند. بدیهی است در صورت گزارش هر گونه مراسم اعم از جشن، دور همی و ... به استناد قوانین و مقررات بهداشتی برخورد قانونی انجام خواهد شد.

🔹حلاج مقدم با بیان اینکه مشکلات اصناف شناسایی و برای حمایت از صنوف آسیب دیده اقداماتی در حال بررسی است، گفت طبق دستور رییس محترم جمهور باید بسته های حمایتی لازم از این صنوف تنظیم شود که بعد از تصویب نهایی اطلاع رسانی خواهد شد.

🔹وی در بحث کمک های مومنانه نیز از خیرین و موسسات خیریه و فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج تشکر کرد و با اشاره به شروع به کار قرارگاه فرهنگی اجتماعی سردار شهید سلیمانی در شهرستان گفت در توزیع کمکهای مومانه ابتدا به خانواده های نیازمند درگیر بیماری کرونا کمک شود و سپس بقیه افراد نیازمند مد نظر قرار گیرند.

🔹در ادامه معاون درمان شبکه بهداشت و درمان درباره وضعیت شهرستان گفت: در چند روز گذشته بطور میانگین 45مورد تست از موارد مشکوک گرفته شده که بطور میانگین روزانه  25تا 30نفر مبتلا قطعی اعلام شده است ، و تا کنون 32 نفر هم فوتی ناشی از کرونا داشته ایم.

🔹وی با بیان اینکه حال شهرمان خوب نیست گفت : 657 مورد از 1863 مورد مشکوک به کرونا از ابتدا شروع اپیدمی مثبت اعلام شده است که روزانه بین هفت تا ده مورد هم در بخش مراقبت‌های ویژه بستری می‌شوند و شرایط به هیچ عنوان رضایت بخش نیست و اقدامات امروز، تا دو هفته آینده جواب خواهد داد.

🔹حسین زاده از برخی ارگان‌ها و ارباب رجوع گله داشت که اصرار به تست pcr دارند و گفت که شهرستان بصورت روزانه سهمیه دارد به تشخیص پزشک تست انجام می‌شود.

🔹وی درباره نظارت‌های گشت های مشترک گفت: اکثر صنوف دستورالعمل‌ها را رعایت و همکاری لازم را دارند که25مورد توسط بازرسین به تعزیرات معرفی شدندو  134 مورد هم اخطار کتبی گرفتند.

🔹در ادامه دکتر نگهبان رئیس شبکه بهداشت و درمان از مبتلایان کادر درمان گفت که هم پرستاران و هم پزشکان متخصص مبتلا شده‌اند و  با کمبود نیرو مواجه هستند.

🔹دکتر نگهبان از قطعی شدن خرید دستگاه اکسیژن ساز 600لیتر در دقیقه خبر داد که به همت یکی از خیرین و با تلاش فرماندار محترم قطعی شده است و در آینده نزدیک نصب و راه اندازی خواهد شد.

🔹وی همچنین از اختصاص 30 کپسول اکسیژن توسط دانشگاه علوم پزشکی استان به  شبکه بهداشت شهرستان خبر داد.

🔹دکتر نگهبان تاکید کرد :انتظار است که نهاد‌های دولتی و عمومی با تمام توان برای مدیریت شرایط فعلی شهرستان پای کار باشند که اگر این امر فقط بر دوش شبکه بهداشت و درمان باشد نتیجه چندان رضایت بخشی اتفاق نخواهد افتاد.

🔹رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان از ناحیه مقاومت بسیج و گرد

ان امام حسین (ع)شهرستان و گروههای جهادی که در امر جابجایی کپسول‌های اکسیژن

با کادر درمان همکاری میکنند تشکر کرد و خواهان تداوم و استمرار این امر شد.

🔹فرمانده ناحیه مقاومت سپاه پاسداران شهرستان هم با تبریک هفته بسیج گفت: در بحث ریشه کنی این ویروس ابلاغیه آمده در بحث پیشگیری ،توزیع ماسک ،اموزش توسط بسیجیان پیشنهاد ما این است اگر امار سامانه 4030 در اختیار ما قرار گیرد آمادگی داریم از پتانسیل پایگاها بسیج برای آموزش و پیگیری شرایط درمانی ونیازهای مبتلایان به کرونا استفاده کرد.

🔹جانشین فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان هم در این جلسه ضمن اعلام و نحوه اجرای محدودیت‌ها گفت : محدودیت‌ها از صبح شنبه؛یکم آذر اعمال خواهد شد و از تردد بین شهرها و همچنین تردد داخل شهر از ساعت 21تا 4بامداد ممانعت بعمل خواهد آمد.

🔹جانشین فرماندهی نیروی انتظامی از موارد مستثنیات هم به شرح ذیل خبر داد:
1-خودرهای امدادی، عمومی ، درمانی،انتظامی یا حمل بار و مسافر.
2-کارکنان دولت که محل کار و محل سکونت انها در یک شهر قرار ندارد.
3-افرادی که دارای احضاریه دادگاه در تاریخ اعمال محدودیت‌ها می باشند یاافرادی که نوبت عمل جراحی دارند با ارائه مدرک مثبت می‌توانند تردد کنند.
5- افرادی که دلایل مختلف نیاز به تردد دارند می‌توانند با پلیس راه مکاتبه کنند و در صورت موافقت پلیس راه استان مجوز تردد دریافت کنند.

🔹وی همچنین افزود :ساکنین روستاها و افرادی که خارج از محدوده شهر سکونت دارند و پلاک خودروشان غیر بومی می‌باشد باید جهت تردد مدرک متقن و مثبت داشته باشند.

🔹سرهنگ شهنواز همچنین گفت که محدودیت‌ها در میدان شهید صبوری و میدان گلشن در شهر فردوس و میدان بسیج اسلامیه و ورودی شهر باغستان اعمال خواهد شد.

🔹جانشین فرماندهی نیروی انتظامی گفت: در صورت ورود خودرو شخصی با پلاک غیر بومی به داخل شهر نارنجی هر 24ساعت 500,000تومان و شهر قرمز هر 24ساغت 1,000,000میلیون تومان جریمه خواهند شد.

🔹در آخر جلسه شهرداران فردوس و اسلامیه ، ریاست تعزیرات، ریس اداره راه ، ریاست اداره تبلیغات اسلامی، رییس اتاق اصناف و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نقطه نظرات خود را مطرح نمودند .
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 135
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal