۱۳۹۹ دوشنبه ۲۹ دي
English
صفحه اصلی
1399/09/25 تکریم و معارفه رئیس اداره دامپزشکی شهرستان فردوس
تکریم و معارفه رئیس اداره دامپزشکی شهرستان فردوس
💢مراسم تکریم و معارفه رئیس اداره دامپزشکی شهرستان فردوس با حضور فرماندار شهرستان ، مدیرکل دامپزشکی و مسئول نماینده ولی فقیه در دامپزشکی استان برگزار شد.

🔹در این مراسم حلاج مقدم؛فرماندار شهرستان فردوس اظهار کرد : دامپزشکی و سلامت دام ارتباط مستقیمی با سلامت انسان دارد و در راستای کنترل بیماری های مشترک دام و انسان باید نظارت های دقیقی صورت گیرد.

🔹وی با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیلهای منحصر به فرد حوزه دام و طیور در شهرستان فردوس از جمله وجود بزرگترین مرکز اصلاح نژاد دام سبک، مجتمع های پرورش شتر و شترمرغ، مجتمع های دامداری سنگین و تولید روزانه بیش از 30 تن شیر و زنجیره پرورش بلدرچین و کپک، افزود: در صورت رفع موانع و حمایت از صنایع تبدیلی مرتبط و طرح‌های تکمیل زنجیره فرآورده های دامی، ضمن ایجاد ارزش افزوده مناسب، فرصتهای اشتغال بیشتری نیز مهیا خواهد شد.

🔹حلاج مقدم با اشاره به اینکه یکی از موانع و مشکلات جدی در حوزه دامپروری و پرورش طیور، موضوع صدور پروانه و کارت شناسایی برای واحدهای سنتی و روستایی است که ضروری است دستگاه های مرتبط از قبیل جهادکشاورزی و سازمان دامپزشکی نسبت به رفع آن در کوتاه ترین زمان ممکن اقدام نمایند، بیان داشت: با توجه به زیرساخت‌های موجود در شهرستان امکان توسعه دامداری‌ها و واحدهای پرورش طیور و سایر ماکیان و به تبع آن افزایش سهم منطقه در تولید ناخالص ملی وجود دارد.

🔹در پایان با اهدا لوحی از خدمات ارزشمند دکتر ذوالفقاری؛ رئیس سابق اداره دامپزشکی فردوس تقدیر و دکتر جواد اسماعیلی بعنوان سرپرست جدید دامپزشکی فردوس منصوب شد.