۱۳۹۹ دوشنبه ۲۹ دي
English
صفحه اصلی
1399/10/22 جلسه شورای راهبری مسکن شهرستان
جلسه شورای راهبری مسکن شهرستان
‍ 💢جلسه شورای راهبری مسکن شهرستان با حضور فرماندار شهرستان فردوس، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مدیر کل دفتر فنی استانداری خراسان جنوبی در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

🔹فرماندار فردوس با بیان اینکه در طرح احداث 6000 واحد مسکن در استان که در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت و روستاها اجرا می شود، گفت: سهمیه شهرستان فردوس طی دو مرحله به 410 واحد افزایش یافت که تاکنون 320 نفر واجد شرایط ثبت نام و از میان متقاضیان تعداد 295 نفر به بانک معرفی شدند که تنها 133 نفر با بانکهای عامل برای دریافت تسهیلات 50 میلیون تومانی و کمک بلاعوض 30 میلیون تومانی قرارداد بسته اند.

🔹مهندس حلاج مقدم گفت: ضروری است بخشداران، شهرداران، دهیاران و شوراهای اسلامی با هماهنگی بنیاد مسکن در هدایت افراد برای عقد قرارداد و برخورداری از تسهیلات اهتمام جدی داشته باشند.

🔹وی اظهار نمود: در این طرح که با اولویت نوسازی بافتها و منازل فرسوده پیش بینی شده شرایط بسیار خوبی برای خانه دار شدن ساکنان واجد شرایط در شهرهای اسلامیه و باغستان و روستاها فراهم شده و اگر تعداد متقاضیان تا پایان ماه جاری به حد نصاب سهمیه شهرستان نرسد ظرفیت باقیمانده و تسهیلات، به سایر نقاط استان تخصیص خواهد یافت.

🔹مقام عالی دولت در شهرستان از ساکنین شهرهای اسلامیه و باغستان و کلیه روستاها که دارای زمین یا خانه فرسوده می باشند درخواست نمود، در فرصت باقیمانده با مراجعه به بنیاد مسکن و مراحل ثبت نام و اخذ موجبات را انجام دهند.

🔹مهندس آسمانی مقدم مدیرکل بنیاد مسکن با اشاره به فرسوده بودن اکثر منازل مسکونی در روستاها و شهرهای کوچک افزود: متقاضیان واجد شرایط در طرح احداث 6 هزار واحد مسکن حمایتی از تسهیلات  500 میلیون ریالی با بازپرداخت 15 ساله و 300 میلیون ریال تسهیلات بلاعوض که توسط سازمان برنامه و بودجه کشور تامین می شود، بهره مند می شود.

🔹وی با اشاره به استقبال کم افراد در برخی مناطق از این طرح، نداشتن زمین توسط متقاضیان، تورم در حوزه زمین و نیز اجرای طرح اقدام ملی در شهر ها را از مهمترین عوامل عدم استقبال مردم از این طرح عنوان کرد.

🔹آسمانی مقدم گفت: علاوه بر احداث 10 هزار واحد مسکونی در سال 98 در روستاها، امسال نیز خوشبختانه در روستاها استقبال بیش تری شده و هم از لحاظ قراردادهای انعقادی و هم از لحاظ عملیات فیزیکی پیشرفت های خوبی داشته ایم.

🔹مدیرکل بنیاد مسکن استان با اعلام اینکه در طرح اقدام ملی مسکن که در شهرها در حال اجراست، دولت ضمن تامین زمین مبلغ 100 میلیون تومان تسهیلات هم پرداخت می کند، افزود: در طرح اقدام ملی نیز در این شهرستان 751 نفر ثبت نام، اما تنها 121 نفر واریز وجه را انجام داده اند که زمین به آنها تخصیص داده شده است و برای 88 واحد پیمانکار انتخاب و عملیات اجرایی شروع شده است و مابقی زمین ها که مالک ساز هستن، زمین ها مشخص شده و متقاضیان باید بعد از اخذ پروانه نسبت به شروع عملیات ساخت اقدام نمایند.

🔹آسمانی مقدم گفت: ثبت نام کنندگان طرح اقدام ملی در سایت وزارت راه و شهرسازی برای تکمیل پرونده و واریز وجه هنوز مهلت دارند و لازم است هر چه سریعتر به بنیاد مراجعه و مراحل ثبت نام را تکمیل نمایند.
 
تعداد بازدید: 94
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal