۱۳۹۹ دوشنبه ۲۹ دي
English
صفحه اصلی
1399/10/22 جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان
جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان
‍ ❇️جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با حضور فرماندار شهرستان فردوس و مدیرکل ورزش و جوانان با دستور کار وضعیت اشتغال و کارآفرینی جوانان در محل فرمانداری برگزار گردید.

🔹به گزارش روابط عمومی فرمانداری؛فرماندار شهرستان فردوس در این جلسه با اشاره به اینکه آمار دقیقی از آمار اشتغال جوانان در شهرستان وجود ندارد، گفت: با توجه به ظرفیتها و پتانسیلهای موجود، باید آمار اشتغال ایجاد شده برای جوانان و همچنین تعداد جوانان بیکار و دارای مهارت خاص با محوریت اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همکاری دبیرخانه ستاد مشخص شود که بتوان با توجه به استعدادها و مهارت ها در راستای ایجاد شغل و پرداخت تسهیلات برنامه ریزی دقیقی انجام داد.

🔹حلاج مقدم ادامه داد : از ظرفیت سمن ها، خانه جوان، استارت آپها و ایده های جوانان در توسعه فرهنگی و اجتماعی، مهارت های زندگی، ازدواج و کارآفرینی در حوزه جوانان میتوان بخوبی بهره مند شد.

🔹اکبری رئیس شورای اسلامی شهر گفت: دغدغه های جوانان باید بیشتر شنیده شود و جلسات بصورت منظم برگزار شود همچنین با همکاری فنی و حرفه ای در جهت کسب مهارت های لازم برای جوانان کارگاه های کوچک خانگی راه اندازی شود.

🔹عزیزی؛مدیرکل ورزش و جوانان استان طی پیشنهادی گفت: ابلاغی برای مدیر اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی بعنوان مسئول دبیرخانه کمیته اشتغال جوانان صادر شود تا به عنوان محور رصد اشتغال جوانان با توجه به حوزه های تخصصی این اداره فعالیت کنند.

🔹مدیرکل ورزش و جوانان با بیان این مطلب که تهیه بانک اطلاعاتی جوانان جویای کار حائز اهمیت است گفت: با تهیه بانک اطلاعاتی میتوان برنامه ریزی دقیق، راهبردی و مشخصی برای پیشرفت جوانان با توجه به استعداد آنها پیش‌بینی کرد.

🔹مدیر کل ورزش و جوانان تاکید کرد: به منظور فعال سازی و ایجاد الگو در بین دستگاه های اجرایی سالانه از دستگاه های برتر و فعال در حوزه ایجاد اشتغال برای جوانان باید تجلیل شود و این موضوع در دستور کار قرار دارد .

🔹وی با بیان اینکه یکی از مهمترین اولیت ها تشکیل شوراهای مشورتی جوانان است گفت: در سطح استان به تازگی شورای مشورتی جوانان راه اندازی شده است و در فردوس که بعنوان شهرستان نخبه پرور و جوان باور است، راه اندازی شورای مشورتی جوانان در این شهرستان برای همفکری و استفاده از نظرات جوانان بسیار موثر است.
 
 
تعداد بازدید: 110
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal