۱۴۰۰ سه شنبه ۶ مهر
English
صفحه اصلی
1400/06/10 دهگردشی روستای حسین آباد
دهگردشی روستای حسین آباد
 فرماندار ، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و برخی از روسای ادارات شهرستان جهت بررسی و مشکلات و مطالبات روستای حسین آباد بخش مرکزی شهرستان فردوس در این روستا حضور یافت.
 
🔹مهمترین مطالباتی که توسط ساکنین روستای حسین آباد مطرح شد: تقاضا برای افزایش سهمیه نهاده های دامی، برقراری اینترنت پرسرعت، افزایش اعتبارات دهیاری،تامین برق واحد های دامداری،لوله گذاری چاه موتور کشاورزی، تامین زمین مسکونی و احداث چمن مصنوعی ورزشی و پیگیری جهت اختصاص وام اشتغال روستایی بود.

🔹در ادامه و پس از صحبتهای تعدادی از مدیران، فرماندار شهرستان در پاسخ به برخی مطالبات مطرح شده گفت در جلسه دهگردشی بهمن سال گذشته مشکلات روستا بررسی و اولویت بندی شد.

🔹وی گفت مشکل اینترنت در همان ماه‌های اول توسط اپراتور های وب مرتفع گردید و ساکنان روستا  باید برای استفاده از اینترنت پرسرعت نسبت به تهیه مودم اقدام کنند. همچنین ارتقا سایت تلفن همراه روستا با پیگیری انجام شده در اولویت سالجاری اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قرار گرفته است.

🔹وی در رابطه با رفع مشکل کمبود زمین مسکونی هم گفت، این مطالبه در اولویت خواسته های مردم بود که با جابجایی کمربندی روستا و توافق بنیاد مسکن با برخی مالکین زمین های زیادی برای ساخت و ساز آزاد و به متقاضیان واگذار و وام جهت ساخت مسکن هم مصوب و پرداخت شد. علاوه بر آن بازنگری طرح هادی روستا در دستور کار بنیاد مسکن قرار گرفته و اعتبار لازم پیش بینی شده است.

🔹حلاج مقدم همچنین گفت با پیگیریهای انجام شده هماهنگی لازم برای احداث زمین چمن در روستای حسین آباد  انجام شده و چنانچه مشارکت مردمی هم برای اجرای زیر سازی و فنس صورت گیرد، این خواسته مردم هم با سرعت بیشتری اجرایی خواهد شد.

🔹حلاج مقدم نیز گفت در صورت آمادگی و مشارکت کشاورزان و مالکین چاه های کشاورزی، دولت اماده تامین کمک های بلاعوض و تسهیلات کم بهره بوده و از اجرای طرحهای انتقال آب و آبیاری کم فشار کاملا حمایت می کند.

🔹در پایان حجه الاسلام نصیرایی در این جلسه گفت خیلی از مشکلاتی که مطرح شده دلیلش فاصله افتادن بین مسئولان و مردم است و از مدیران خواست تا بین مردم باشند تا در جریان مشکلات مردم قرار بگیرند.

🔹وی گفت مسئولان برای حل مشکلات مردم باید دنبال راهکار باشند و  گفتن اینکه بخشنامه یا قوانین کشوری اجازه نمی‌دهد راحل مناسبی نیست.

🔹وی گفت اینکه رهبر انقلاب فرمودند مردم نسبت به دولت و دولتمردان بی اعتماد شدند برگرفته از واقعیت جامعه هست و باید مسئولان از حق مردم دفاع کنند.

🔹حجه الاسلام نصیرایی گفت مدیران باید دو مطلب مدنظر داشته باشند ابتدا اینکه قولی که می دهند را حتما عمل کنند و دوم اینکه اگر خدماتی انجام شد حتما اطلاع رسانی و آموزش مطلوب صورت گیرد.

🔹وی تاکید کرد مسئولان ازحق و حقوق مردم دفاع کنند تا با ابلاغ مصوبات حقی از افراد بخصوص کشاورزان ضایع نشود.
 
تعداد بازدید: 149
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal