۱۴۰۰ دوشنبه ۳ آبان
English
صفحه اصلی
1400/07/19 به مناسبت هفته روستا و عشایر
به مناسبت هفته روستا و عشایر
🔹به مناسبت هفته روستا و عشایر و همزمان با نماز مغرب و عشا فرماندار،امام جمعه،بخشدار مرکزی و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان(مرتبط با توسعه روستایی)در شهرک طاهریه(روستاهای طاهرآباد-ابراهیم آباد)از توابع بخش مرکزی حضور یافتند.

🔹در این برنامه دهگردشی شوراهای اسلامی،دهیار و اهالی هر دو روستا به بیان ظرفیت ها، مسائل ومشکلات روستاها پرداختند که مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان به موضوعات مطرح شده پاسخ و تصمیمات لازم برای انجام خواسته ها و رفع مشکلات اصلی و اولویت دار اتخاذ گردید.

🔹در ادامه مهندس حلاج مقدم؛فرماندار فردوس در مسجد شهرک طاهریه و در جمع اهالی دو روستا ضمن تبریک ماه ربیع الاول و هفته روستا و عشایر اظهار داشت: به برکت انقلاب اسلامی و خون شهدا و تلاش دولتمردان و مشارکت مردم، تمامی زیرساخت ها اعم از آب، برق، گاز،اینترنت، جاده و.... در مدت اخیر در روستاها فراهم شده است.

🔹مهندس حلاج مقدم در جمع اهالی گفت: روستائیان وعشایر به اثبات رسانده اند که با اندک توجه وحمایتی توان وظرفیت تحولات جدی در حوزه های گوناگون فرهنگی ، اقتصادی و اجتماعی را در روستا دارا می‌باشند .

🔹وی با اشاره به اینکه در سالهای اخیر در روستاهای بخش مرکزی پیشرفت های چشمگیری به ویژه در بخش کشاورزی و رونق محصول پسته انجام شده ادامه داد: دولت با ایجاد اشتغال و جذب سرمایه گذاران در روستاها به دنبال کاهش نرخ مهاجرت به شهرهاست تا ضمن ایجاد اشتغال پایدار، توسعه کمی و کیفی مناطق روستایی با سرعت بیشتری پیگیری شود.

🔹فرماندار فردوس هدف از دهگردشی را حضور در بین مردم و رسیدگی به مسائل ومشکلات آن‌ها از نزدیک و تلاش برای رفع آن عنوان کرد.

🔹تعریض جاده ارتباطی روستا تا فردوس، توسعه اینترنت همراه، آب شرب، تکمیل طرح هادی، تکمیل اورژانس جاده‌ای، تامین ادوات و تجهیزات کشاورزی و تکمیل زمین چمن مصنوعی ورزشی و صدور مجوز برداشت شن و ماسه از مهمترین خواسته های مطرح شده در این بازدید بود.

🔹فرماندار شهرستان پس از بررسی مطالب شوراهای اسلامی و اهالی روستاها دستور بررسی و پیگیری مطالبات مردم را صادر کرد.

🔹در پایان این نشست از خیرینی که در توسعه و اجرای طرح های عمرانی و عمومی روستا مشارکت کرده اند تقدیر بعمل آمد.
 
 
تعداد بازدید: 120
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal