۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۱ آذر
English
صفحه اصلی
1400/09/01 جلسه ستاد کرونا شهرستان فردوس
جلسه ستاد کرونا شهرستان فردوس
💢در پی قرمز‌شدن شهرستان فردوس در رنگبندی ستاد کرونای استان خراسان جنوبی، ستاد کرونا شهرستان صبح امروز تشکیل جلسه داد.

🔸فرماندار فردوس ضمن تبریک هفته بسیج از بسیجیان و جهادگرانی که در دوسال گذشته در کنار کادر درمان بوده‌اند و از طریق اجرای طرح سردار شهید سلیمانی و رزمایش کمک‌های مومنانه نقش خود را همچون سال‌های دفاع مقدس و اوایل پیروزی انقلاب ایفا کرده اند تقدیر و تشکر کرد.

🔸رئیس ستاد کرونای شهرستان فردوس ضمن اشاره به مقام اول فردوس در استان از لحاظ سطح پوشش واکسیناسیون گفت: طبق آماری که در سامانه کشوری ثبت می‌شود 91 درصد جمعیت بالای 12 سال شهرستان دوز اول و 77 درصد این جمعیت دوز دوم را دریافت کرده‌اند که این ناشی از درک و شعور بالای مردم با فرهنگ فردوس و خدمات  شبکه بهداشت و درمان شهرستان است که قابل تقدیر است.

🔸وی ضمن بیان اینکه در حال حاضر حدود 65 درصد افراد مبتلا به کرونا که در بیمارستان بستری هستند، واکسن تزریق نکرده اند، از همه اقشاری که تاکنون برای دریافت واکسن اقدام نکرده اند خواست تا سریعا به مراکز واکسیناسیون مراجعه نمایند.

🔸مهندس حلاج مقدم به آمار ابتلاء در روستاهای کوهپایه ای نیز اشاره کرد و گفت در دو هفته گذشته 18 نفر از دو روستا کرونا مثبت بودند که این نشان می دهد در فصل برداشت انار و گل زعفران شیوه نامه ها کمتر رعایت شده است با توجه به شروع برداشت گل زعفران در فردوس و اسلامیه باید به این موضوع توجه شود.

🔸فرماندار فردوس با اشاره به تصمیم بازگشایی مدارس دوره ابتدایی و متوسطه اول در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان در روز گذشته گفت: قرار بود از اول آذر این مدارس بدون در نظر گرفتن رنگ بندی ها باز شود که تصمیم بر آن شد آموزش در این چند روز به صورت مجازی ادامه یابد و از اول هفته آینده آموزش حضوری آغاز شود.

🔸رئیس ستاد کرونا شهرستان فردوس گفت: تعطیلی اصناف در برنامه نیست اما توقع داریم به دلیل این که بیشترین آسیب را این عزیزان در این ایام دیده‌اند همه پروتکل ها و شیوه نامه ها را رعایت کنند و تیم بازرسی هرچه سریع‌تر کار خود را آغاز کند و در صورت عدم رعایت یک بار تذکر و برای بار دوم واحد صنفی پلمپ شود.

🔸وی همچنین به کنترل واکسیناسیون اصناف، صنایع و صنف کارگری اشاره کرد و گفت: واکسیناسیون متصدی صنوف، کارگران و مراکز صنعتی باید بررسی شود و در صورت عدم واکسیناسیون طبق مصوبه ستاد کرونا شامل عدم تمدید پروانه کسب و سایر خدمات اقدام شود .

🔸مهندس حلاج مقدم به رعایت شیوه‌ نامه های بهداشتی و واکسیناسیون در ادارات نیز اشاره کرد و افزود: طی امروز و فردا تیم بازرسی به صورت سرزده در ادارات حضور یابند و ضمن بررسی رعایت شیوه نامه های بهداشتی وضعیت واکسیناسیون کارمندان را نیز بررسی کنند و اگر موردی بدون عذر موجه و گواهینامه پزشکی بود پس از تشکیل پرونده تخلف اداری به سرعت در هیاتهای رسیدگی به تخلفات کارکنان برابر مصوبات ستاد ملی کرونا با متخلفین برخورد شود.

🔸وی خطاب به اداره ورزش و جوانان گفت :با توجه به اینکه آمار مبتلایان در رده سنی 18 تا 35 سال بیشتر است از ورود ورزشکاران به سالن های ورزشی و مسابقات  ورزشی بدون کارت واکسیناسیون جلوگیری به عمل آید.

🔸رئیس ستاد کرونا شهرستان فردوس همچنین از شهرداران نیز خواست علاوه بر نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی در جامعه کارگری و خدماتی و رانندگان حمل و نقل عمومی بر واکسیناسیون این جمعیت ها نیز نظارت داشته باشند و طبق قانون در صورت عدم واکسیناسیون، افراد را ترغیب و در صورت لزوم از فعالیت آنها ممانعت کنند. ‌

🔸وی از اداره میراث فرهنگی و گردشگری نیز خواست طبق مصوبات ستاد ملی کرونا بر عدم پذیرش گردشگران بدون کارت واکسیناسیون در هتل ها و مراکز اقامتی و بوم گردی ها نظارت کنند.

🔸مهندس حلاج مقدم از بانک‌ها نیز خواست علاوه بر ایجاد زمینه های رعایت شیوه نامه های بهداشتی از ارائه خدمات حضوری به افرادی که کارت واکسن ندارند خودداری کنند.

🔸وی در پایان این جلسه گفت همه این موارد مصوبات این جلسه هستند و همه ملزم به رعایت آن هستیم و از ائمه جمعه شهرستان و همچنین ائمه نماز جماعات می‌خواهیم با تاکید بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مساجد و ترغیب مردم به واکسیناسیون در مدیریت هر چه بهتر این شرایط کما فی السابق مشارکت نمایند.

🔸وی در پایان افزود: در دولت جدید شرایط برای زندگی عادی مردم اما به شرط رعایت شیوه نامه های بهداشتی و واکسیناسیون مهیا گردیده است.

🔸در ادامه رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ضمن ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته؛ با مقایسه آمار آبان امسال با سال گذشته گفت :در آبان ماه سال گذشته پیک سوم بود که حدود 60نفر بستری و روزی 5 نفر فوتی داشتیم و با الان که 9 نفر بستری هستند قابل مقایسه نیست و این نشان می‌دهد که واکسیناسیون و رعایت پروتکل ها که تاکنون توسط مردم صورت گرفته و بی نتیجه نبوده است.

🔸دکتر نگهبان گفت: از هفته گذشته که در رنگ بندی فردوس رنگ نارنجی گرفت آمارها بررسی شد و جاهای خاصی که واکسیناسیون کمتری داشته‌اند اقدامات مناسبی صورت گرفت و به صورت خانه به خانه مراجعه می شود و طبق گزارش ها روزانه حداقل 30 نفر در این مناطق به صورت سیار واکسن دریافت می کنند.

🔸وی از افراد بالای 60 سال نیز خواست تا دوز یادآور خود را نیز دریافت کنند زیرا درصدی از بستری های اتفاق افتاده در این افراد است که به نظر می رسد ایمنی بدنشان کاهش یافته است.
 
تعداد بازدید: 125
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal