۱۴۰۰ جمعه ۱ بهمن
English
صفحه اصلی
1400/10/20 جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان فردوس
جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان فردوس
❇️جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان فردوس به ریاست فرماندار در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

🔹فرماندار شهرستان فردوس در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان گفت: در ابتدای سال 31 میلیارد و پانصد میلیون تومان اعتبار در کمیته برنامه ریزی بین دستگاه های اجرایی توزیع شد که با پیگیری‌های مستمری که صورت گرفت از محل اعتبارات توازن ملی، محرومیت زدایی، ملی استانی شده و اعتبارات سطح استان دستگاه های اجرایی اعتبارات مصوب شهرستان با قریب به چهار برابر به بیش از 115 میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

🔹مهندس حلاج مقدم ظهر شنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان بیان کرد:  بیشترین اعتبار مصوب تا کنون مربوط به اداره آب و فاضلاب شهرستان است که از چهار میلیارد و سیصد میلیون تومان به بیش از 41 میلیارد تومان رسید، که در نوع خود بی نظیر است.

🔹وی افزود: این اعتبارات به پروژه های مختلف اختصاص داده شده که یکی از این پروژه ها تکمیل مجتمع آبرسانی باغستان است که تلاش می شود به زودی پایدار سازی آب شرب باغستان افتتاح شود.

🔹فرماندار فردوس همچنین از افزایش اعتبار پروژه فاضلاب فردوس به بیش از 10 میلیارد تومان و افزایش اعتبار مجتمع های آبرسانی روستایی از محل اعتبارات محرومیت زدایی خبر داد.

🔹حلاج مقدم با اشاره به برخی شاخص‌های توسعه ای از تصویب 15 میلیارد تومان برای نوسازی و توسعه مدارس شهرستان و بیش از 16 میلیارد تومان برای اجرای طرحهای آبخیزداری و بیابان زدایی شهرستان خبر داد و افزود: در حوزه مرمت و لایروبی قنوات و احداث استخر ذخیره آب قنوات بلده نیز تا کنون بیش از 8 میلیارد تومان مصوب که پیگیری برای تامین اعتبار تکمیل استخر نیز کماکان ادامه دارد.

🔹تصویب بیش از 5 میلیارد و 800 میلیون تومان برای تکمیل طرح های بهداشتی و نیمه تمام شبکه بهداشت و درمان نیز از دیگر اعتبارات مشخص شده از منابع ملی و محرومیت زدایی عنوان شد که با اختصاص آن مراکز جامع سلامت و مراکز بهداشتی در دست اجرا به بهره برداری خواهد رسید.

🔹فرماندار فردوس گفت: بخشی از اعتبارات هم از منابع ملی و در ردیف‌های جداول پیوست قانون بودجه سال 1400 است که عمدتا در حوزه زیرساخت و حمل و نقل هزینه می‌شود.

🔹حلاج مقدم به پیگیری ها و تلاش‌های صورت گرفته از طریق اداره کل راه و شهرسازی برای تامین مبلغ 50 میلیارد تومان مشارکت بانکی برای تکمیل باند دوم جاده فردوس به دیهوک و همچنین تامین اعتبار پرداخت مطالبات پیمانکاران پروژه باند دوم جاده فردوس سرایان آفریز و پیمانکار راه آهن فردوس از سازمان برنامه و بودجه کشور نیز اشاره نمود.

🔹وی با بیان اینکه جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان به منطور برنامه ریزی در خصوص اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای برگزار می شود، تاکید کرد: ادارات باید تلاش کنند تا از سایر منابع مثل توازن، اعتبارات ملی یا محرومیت زدایی بتوانند منابع بیشتری جذب کنند.

🔹فرماندار فردوس با اشاره به آخرین مبالغ تخصیص اعتبارات افزود: ادارات در بحث تخصیص این اعتبارات هم پیگیر باشند تا تخصیص ها تا جایی که امکان دارد افزایش پیدا کند.

🔹حلاج مقدم گفت: با توجه به تغییر دولت، طبیعتا در مدیریت ادارات شهرستانی هم تغییراتی انجام خواهد شد، به همین منظور از مدیران خواست تا آخرین دقیقه ایی که مسئولیت دارند با تمام توان مثل روز اول انتصاب برای انجام وظایف و به نتیجه رساندن پروژه های شهرستان تلاش کنند.

🔹جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان با موضوع برنامه ریزی جهت پروژه های قابل بهره برداری و کلنگ زنی در دهه فجر و میزان تخصیص اعتبارات پروژه ها ظهر امروز به ریاست فرماندار شهرستان برگزار شد.

🔹در این جلسه پروژه های پیشنهادی دستگاه ها برای بررسی جهت کلنگ زنی یا افتتاح مطرح شد، که مصوب شد لیست نهایی و جزئیات پروژه های قابل افتتاح  بعد از بررسی وضعیت و تایید نهایی قبل از دهه فجر اطلاع رسانی شود.
 
تعداد بازدید: 91
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal