۱۴۰۰ جمعه ۱ بهمن
English
صفحه اصلی
1400/10/20 بازدید فرماندار از چاه موتور شهید رادمرد و بررسی مسائل و مشکلات اراضی کشاورزی منطقه
بازدید فرماندار از چاه موتور شهید رادمرد و بررسی مسائل و مشکلات اراضی کشاورزی منطقه
❇️بازدید فرماندار شهرستان فردوس به همراه معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان از چاه موتور شهید رادمرد و بررسی مسائل و مشکلات اراضی کشاورزی منطقه

🔹به منظور بررسی مشکلات مالکین چاه موتور شهید رادمرد در این منطقه و مشکل پیشروی درختان تاغ ( بر اثر حمل بذر به وسیله آب و باد) در اراضی کشاورزی (مستثنیات) و همچنین تداخل اراضی ملی با مستثنیات فرماندار فردوس از این چاه موتور بازدید نمود .

🔹در این بازدید مقرر شد اداره منابع طبیعی نسبت به جمع آوری درختان تاغ از مستثنیات قانونی، وفق مقررات مربوطه اقدام و نماینده چاه موتور نسبت به تهیه نقشه مختصاتی از اراضی مورد ادعای مالکین اقدام و به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ارائه تا در صورت ملی بودن قسمتی از اراضی مذکور نماینده چاه موتور نسبت به پیگیری موضوع از طریق دادگاه ویژه، اقدام نمایند.

🔹در حاشیه این بازدید مالکین چاه موتور مشکلات کمبود آب، نامناسب بودن جاده، گاز و برق وکمبود نهاده های دامی را مطرح نمودند .

🔹در پایان فرماندار شهرستان فردوس از محل دپوی تاغ های خشک و آفت زده و محل تهیه زغال پیمانکار قطع وبرش درختان تاغ خشکیده، بازدید نمود و از نزدیک در جریان روند اجرای پروژه مدیریت جنگل‌های در دست کاشت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان که با نظارت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در حال اجراست، قرار گرفت.

🔹شایان ذکر است سطح وسیعی از تاغ‌زارهای منطقه آلوده به شپشک تاغ است که درختان خشکیده و آلوده بایستی کف بر و از محدوده جنگل خارج شود و عواید حاصل به حساب خزانه واریز می‌گردد.
 
تعداد بازدید: 93
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal