۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۷ آذر
English
صفحه اصلی
1401/08/05 روزی پر خیر و برکت برای صنعت فردوس
روزی پر خیر و برکت برای صنعت فردوس
بازدید رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس ، معاون وزیر صنعت و معدن ، نماینده مردم فردوس در مجلس شورای اسلامی ، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ، ائمه جمعه و فرماندار شهرستان فردوس از تعدادی واحد صنعتی شهرستان فردوس

رسولیان ؛معاون وزیر و رئیس شرکت شهرک های صنعتی کشور در طی این بازدیدها گفت: یکی از سیاست‌های اصلی دولت سیزدهم احیای واحدهای راکد و بازگشت این واحدها به چرخه تولید است.
وی گفت خوشبختانه از آغاز به کار دولت سیزدهم بیش از 770 واحد راکد در حوزه صنعت احیا و وارد فاز تولید شده اند، در راستای همین سیاست ها امروز از دو واحد صنعتی که اخیراً به چرخه تولید برگشتند بازدید به عمل آمد، و مقرر شد نسبت به تامین زیرساخت ها در حوزه برق و محوطه سازی این واحدها مساعدت های لازم به زودی صورت گیرد.
طاهری؛ رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس هم گفت: امروز بین سرمایه گذاری و احیای واحدهای راکد اولویت با احیای واحدهای تعطیل شده و راکد است و اگر همین واحدهای نیمه تعطیل شروع به کار کنند بیش از 2000 نفر مشغول بکار خواهند شد.
وی همچنین گفت : مجلس برای توسعه صنعت در مناطق کمتر توسعه یافته چند پارامتر مثبت را پیش بینی کرده است، معافیت‌های مالیاتی و پرداخت تسهیلات بیشتر از محل منابع تبصره 16 و تبصره 18 به عنوان برخی از این پارامترها است.
اشرفی؛ معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی هم گفت: یکی از اقدامات حمایتی دولت در حوزه های صنعت ، معدن و گردشگری پرداخت تسهیلات از محل منابع تبصره 18 برای واحدهای فعال است که برای سرمایه ثابت با نرخ 10 درصد و سرمایه در گردش با نرخ 18 درصد اعطا می شود.
وی گفت : در سال جاری از محل تبصره 18 در استان خراسان جنوبی 2200 میلیارد تومان تسهیلات برای حوزه های مختلف در نظر گرفته شده که نسبت به سال گذشته این مبلغ سه برابر شده است و اولویت پرداخت این منابع با واحدهای نیمه تعطیل یا واحدهای صنعتی است که بیش از 50 درصد رشد داشته است.
اشرفی گفت خطوط قرمز ما در سطح استان جذب 100 درصدی این منابع توسط دستگاه‌ها و واحدهای تولیدی است، و تاکید شده است که تسهیلات تبصره 18 به هیچ عنوان نباید برگشت بخورد و حتی باید تلاش شود تا از محل تسهیلات شناور تبصره 18 در سطح کشور هم برای رونق تولید در استان استفاده شود.
حجه الاسلام نصیرایی؛نماینده مردم فردوس در مجلس شورای اسلامی هم گفت: هدف از حضور مسئولان در منطقه آشنایی این عزیزان با پتانسیل های صنعتی و معدنی منطقه است که از همان ابتدای فعالیت در حوزه انتخابیه به جد پیگیر احیای واحدهای صنعتی و معدنی بودیم،
:small_blue_diamond:وی ادامه داد : حقیقتاً خراسان جنوبی این ظرفیت را دارد که عسلویه معدنی ایران باشد چرا که خیلی از معادن استان یک فرصت بی نظیر برای توسعه و ایجاد اشتغال و تولید است.
مهندس روشن؛ فرماندار شهرستان فردوس هم، خواستار توجه جدی مسئولان در مرکز و استان به صنایع و معادن شهرستان فردوس شد. و گفت : پتانسیل های خوبی در حوزه شهرستان هم در بحث معدن و هم در بحث صنعت وجود دارد که در صورت حمایت و توجه بیشتر علاوه بر ایجاد اشتغال می تواند باعث توسعه و رونق اقتصادی در منطقه و شهرستان شود.
وی افزود: احیا و راه اندازی کارخانه انارین فردوس و خرید انار توسط وزارت جهاد کشاورزی از باغداران از مطالبات شهرستان فردوس است.
افتتاح انبار زعفران پارسیلون فردوس در بورس کالای ایران با ظرفیت پذیرش 5هزار کیلوگرم زعفران و سرمایه گذاری 150میلیارد ریال و ایجاد اشتغال برای 10 نفر ، بازدید از پروژه معدن مثل چاه پلوند فردوس،بازدید از کارخانه نساجی شهرستان فردوس،بازدید از کارخانه آرد زرین فردوس،بازدید از مجتمع رب پروین در شهرک صنعتی فردوس،و بازدید از کارخانه منیزیم از سایر برنامه های رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس و معاون وزیر صنعت و معدن در شهرستان فردوس بود.
 
پیگیری برای تخصیص گندم به کارخانه آرد زرین فردوس،پیگیری منسجم برای تعیین تکلیف و احیای کارخانه منیزیم اختصاص تسهیلات برای توسعه ماشین آلات معدن مس و مساعدت برای تامین زیرساخت حوزه برق برای واحدهای صنعتی شهرک صنعتی فردوس و احداث 10 سوله جدید در شهرک صنعتی فردوس از دیگر دستاوردهای امروز رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس و معاون وزیر صنعت و معدن در شهرستان فردوس بود.
 
 
تعداد بازدید: 426
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:1

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal