۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۷ آذر
English
صفحه اصلی
1401/08/29 محل احداث استخر ذخیره آب قنات بلده
محل احداث استخر ذخیره آب قنات بلده
بازدید فرماندار از روند اجرای عملیات اَبَر پروژه استخر ذخیره آب قنات بلده

به گزارش روابط عمومی فرمانداری؛ فرماندار شهرستان فردوس به اتفاق معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری از محل احداث استخر ذخیره آب قنات بلده بازدید نمودند و در جریان روند اجرای پروژه قرار گرفتند .

فرماندار فردوس در حاشیه این بازدید گفت: یکی از اقدامات مثبت در دولت سیزدهم توجه به حوزه قنوات بوده و این پروژه از مصوبات سفر ریاست محترم جمهور به مرکز استان بود که ستاد احیای قنوات در این سفر مصوب شد .

وی با بیان این نکته که مطالعات طرح احداث مخزن ذخیره آب قنات بلده از سال 97 شروع شد، بیان داشت: مهمترین نکته در احداث این مخزن تعادل بخشی و تنظیم آب برای استفاده بهره‌برداران این قنات است که محصولات انار و زعفران و سایر محصولات در ایام تابستان و ایام مورد نیاز را تحت پوشش قرار داده و می‌تواند کمک بسیار حائز اهمیتی به کمبود آب کند.

روشن ادامه داد : بالغ بر یک میلیون متر مکعب ذخیره آب از 15 رشته قنات در این استخر گنجایش داشته و اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این مخزن 40 میلیارد تومان است که با توجه به مصوبه کارگروه ملی آبخیز تا جالیز کشور، تامین اعتبار این اَبَر پروژه در دستور کار قرار گرفته است .

شایان ذکر است این مخزن یک میلیون متر مکعبی با ارتفاع 20 متر ، طول 440متر ، عرض 120متر عملیات اجرایی آن با تخصیص اعتبار 10میلیارد تومان در فاز اول شروع بکار کرده و تا پایان سال 1402 به بهره‌برداری می‌رسد و در این راستا استاندار خراسان جنوبی و سایر مدیران استانی پیگیر تکمیل این طرح ملی هستند .
 
 
تعداد بازدید: 97
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal