۱۴۰۱ شنبه ۱۵ بهمن
English
صفحه اصلی
1401/10/18 جلسه تشکیل تعاونی‌های پیشرفت و آبادانی در روستاها
جلسه تشکیل تعاونی‌های پیشرفت و آبادانی در روستاها
فرماندار شهرستان فردوس در جلسه تشکیل تعاونی‌های پیشرفت و آبادانی در روستاها که با حضور نماینده بنیاد علوی در استان ، بخشداران مرکزی و اسلامیه و نمایندگان تعاونی ها در محل سالن جلسات فرمانداری تشکیل شد، اظهار نمود : با توجه به محرومیت های موجود منطقه، مساله اصلی و اولویت شهرستان توجه به مبحث اشتغال است .
 
وی افزود : با توجه به وجود زیرساخت ها و برخوردار بودن از بسیاری خدمات در سطح شهرستان زمینه اشتغال فراهم است ولی در بحث زیرساخت های اشتغال ، توسعه و جمعیت محروم هستیم .
 
فرماندار فردوس با بیان این مطلب که نگاه بنیاد علوی استفاده از فرصت ها و بهره مندی از تمام ظرفیت ها است، گفت : لازم است با تعامل دهیار و شورا و استفاده از ظرفیت روستاها در بحث تولید اقدام نموده و با استفاده از ثروت منطقه ، تسهیلات بنیاد علوی و امکانات موجود، اشتغال ایجاد کنیم .
 
روشن اظهار نمود : طرح "فردوس شهر کار در خانه" طرحی ویژه است که نیاز به سرمایه بالایی ندارد و حلقه بازاری به این موضوع باید وصل شود که این زمینه در شهرستان با کمک بنیاد علوی وجود دارد .
 
وی خطاب به بخشداران گفت : بخشداران با همراهی دهیاران و شوراها جلسات مربوط به جوانی و تنظیم اساسنامه و تفاهم نامه را کامل تدوین کنند و زمینه استفاده از ظرفیت های موجود در روستا و تقویت تعاونی های موجود با ساز و کاری جدید را فراهم کنند .
 
رزم ؛معاون امور تعاون اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان نیز در این جلسه گفت: در راستای تحقق سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی، سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، قانون بخش تعاون و به منظور مردمی‌سازی اقتصاد تعاونی های پیشرفت و آبادانی در روستاها راه اندازی می گردد و روستاهایی که تعاونی‌ها با این هدف راه اندازی کرده اند تقویت می گردند این تعاونی‌ها با ایجاد زنجیره های ارزش و شبکه سازی محصولات تولیدی به توسعه اقتصاد کشور کمک می کنند .
 
صلاحی؛ مسئول بنیاد علوی در استان گفت: در راستای توسعه و ایجاد اشتغال مردم پایه وبا هدف رفع محرومیت زدایی از مناطق روستایی الگوی ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و محروم را با کمک بخش تعاون و گروه‌های جهادی و مردمی و استفاده از ظرفیت محلی و مردمی دنبال می کنیم .
 
وی گفت: محرومیت زدایی در مناطقی موفقیت آمیز خواهد بود که کار در بستر تعاونی و گروهی انجام شود، در این شرایط مردم روستا هم به کار گروهی باور پیدا کرده و توان آنها موجب هم افزایی بیشتر می شود.
 
در ادامه تعدادی از نمایندگان تعاونی‌ها نیز به بیان مسائل و مشکلات تعاونی خود پرداختند.
 
 
تعداد بازدید: 152
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal