۱۴۰۲ سه شنبه ۱۶ خرداد
English
صفحه اصلی
1402/02/24 نشست هم اندیشی بخشداران ، دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستا
نشست هم اندیشی بخشداران ، دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستا
به گزارش روابط عمومی فرمانداری، در راستای بررسی و رسیدگی به مشکلات روستاهای شهرستان ، نشست هم اندیشی دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها با فرماندار شهرستان فردوس و مدیرکل دفتر امور روستایی در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.
 
فرماندار شهرستان فردوس با بیان این مطلب که توجه به روستاها جز اولویت دولت سیزدهم بوده، بیان داشت: اگر مبنا بر عدالت باشد باید توجه به روستا بیشتر از شهر باشد.
 
روشن گفت: در چند سال اخیر توجه رهبری به موضوع تولید بوده و تولید هم برگرفته از روستا است بنابراین باید روستاها مورد توجه ویژه قرار گیرند تا تحقق شعار سال صورت پذیرد .
 
وی افزود : اگر زیرساخت‌هایی که مطرح می‌شود و سالها جز مطالبات مردم بوده، بخواهیم محقق شود باید در جهت تولید، اشتغال و ثبات جمعیتی در روستاها حرکت کنیم .
 
فرماندار با بیان این مطلب که بالغ بر 3هزار هکتار پسته در بخش مرکزی واقع شده و عمده کشاورزان منطقه بخاطر اقلیم منطقه خساراتی به آنها وارد می‌شود،گفت؛ ولی به همت دولت سیزدهم استقرار ایستگاه هواشناسی به مبلغ 3 میلیارد تومان در آینده نزدیک افتتاح می‌شود.
 
روشن اظهار نمود : در حوزه قنوات در برخی روستاها اقدامات بسیار خوبی انجام شده که باعث رونق کشاورزی منطقه شده است .
 
روشن خاطرنشان کرد : در راستای بررسی مشکلات روستائیان در 90درصد روستاها دهگردشی‌ها انجام شده و 80درصد مصوبات این دهگردشی ها محقق شده و الباقی مصوبات نیز در دست پیگیری است.
 
وی در پایان تاکید کرد : تحول در روستا مورد توجه بوده که از هر روستا یک اقدام محوری و شاخص مورد انتظار است که باید معرفی و مطرح شود.
 
هاشمی؛مدیرکل دفتر امور روستایی استان شوراهای اسلامی در روستا را حلقه اتصالی بین مردم و مسئولین دانست و افزود: شوراهای جهادی و انقلابی در عرصه های مختلف آبادانی روستاها تلاش می‌کنند.
 
وی گفت : با روی کار آمدن دولت سیزدهم نگاه ویژه ای به روستاها انجام شد که یکی از اقدامات مشارکت دادن مردم در مباحث مختلف بود .
 
مدیرکل دفتر روستایی ادامه داد : دهیاری نهاد مستقل خودگردان و غیر دولتی است که میتواند با تلاش و کوشش در جهت آبادانی روستا گامی موثر بردارد .
 
هاشمی با اشاره به اینکه در سطح استان تعداد 1776روستا وجود دارد که دارای سکنه هستند و امکان بازدید از تمامی روستاها وجود ندارد بیان کرد: بنابراین با همراهی بخشداران و فرماندار شهرستان مهمترین مسائل روستا پیگیری و برطرف می‌شود.
 
در ادامه دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاهای بخش مرکزی و اسلامیه به بیان نقطه نظرات و مشکلات روستائیان پرداختند و در پایان نیز از عملکرد مثبت اعضای شوراهای اسلامی دو روستای گستج و خانکوک تقدیر شد .
 
 
تعداد بازدید: 186
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal